Wypadek - 01.10.2018 (1)W dniu 1 października 2018 roku na ul. Inowrocławskiej we Włocławku (droga wojewódzka nr 252) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 7:23. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono wypadek samochodu osobowego.

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy fiat punto leżący na prawym boku, na skraju lasu pomiędzy dwoma drzewami, przy pasie jezdni w kierunku Inowrocławia. W środku pojazdu znajdowała się pasażerka, której pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem straży pożarnej. Kierowca samochodu opuścił auto samodzielnie i został zabrany do szpitala w celu udzielenia mu specjalistycznej pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na ustabilizowaniu samochodu podporą oraz wydobyciu pasażerki z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, stosując technikę odgięcia dachu do tyłu. Po przekazaniu pasażerki Zespołowi Ratownictwa Medycznego, została zabrana do szpitala. Równocześnie w samochodzie odłączono akumulator i zakręcono zawór LPG. Podczas prowadzonych działań ruch w obu kierunkach był zablokowany. Po wykonaniu czynności przez policję uprzątnięto drogę z resztek powypadkowych i ruch na drodze został przywrócony. Miejsce akcji zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt i samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 oraz policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 2 godziny i 5 minut.

fot. Piotr Borkowski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda

stat4u