Wypadek - 27.06.2019W dniu 27 czerwca 2019 roku w m. Stary Brześć gm. Brześć Kujawski (droga krajowa nr 62) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 10:29. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Samochód osobowy toyota aygo (podróżowały nim trzy osoby) oraz samochód osobowy opel zafira (podróżował nim tylko kierujący) znajdowały się na prawym pasie jezdni w kierunku Brześcia Kujawskiego, oddalone od siebie o ok. 50 metrów. Na miejscu zdarzenia obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzący swoje działania oraz policja zabezpieczająca miejsce zdarzenia. W wyniku najechania na tył samochodu osobowego toyota poszkodowana kobieta (przytomna) siedząca na tylnej kanapie została zakleszczona doznając urazu kręgosłupa, natomiast pozostałe osoby znajdowały się poza pojazdami nie odnosząc zewnętrznych obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanej kobiety przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuacji jej na zewnątrz pojazdu. Poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał ją do szpitala. W trakcie działań kierowca samochodu toyota zgłosił nasilający się ból głowy. Wezwano kolejny Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przybyciu odwiózł poszkodowanego do szpitala na badania. Kierujący samochodem opel nie zgłaszał żadnych dolegliwości i po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Na czas prac służb ratowniczych ruch na drodze został zablokowany w obu kierunkach i odbywał się wahadłowo przez pobliską stację paliw i był kierowany przez strażaków. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję, samochód toyota został zabrany przez przybyły holownik, natomiast samochód opel został zepchnięty na stację paliw w oczekiwaniu na przybycie kolejnego holownika. Jezdnia w miejscu wypadku została uprzątnięta z resztek powypadkowych, a ruch został odblokowany w obu kierunkach. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR; samochody ratowniczo-gaśnicze GBA-Rt01/12 z OSP Brześć Kujawski i GBA 3/36 z OSP Machnacz oraz policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała godzinę i 24 minuty.

fot. Paweł Czarniak wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda