Wypadek - 28.06.2019W dniu 28 czerwca 2019 roku na ulicy Kapitulnej we Włocławku doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 6:10. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z autobusem.

 

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego chrysler PT cruiser (jechała nim jedna osoba) z autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku (jechało nim 10 osób i kierowca). Samochód osobowy stał w poprzek jezdni zajmując dwa pasy ruchu w kierunku ulicy Długiej, a kierująca była zakleszczona w pojeździe. Obecny na miejscu lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Autobus znajdował się na chodniku, przy ścianie budynku, z którego zerwał ocieplenie oraz skrzynkę elektryczną. Wszystkie osoby jadące autobusem samodzielnie opuściły pojazd przed przyjazdem straży i znajdowały się pod opieką Zespołów Ratownictwa Medycznego. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala, pozostałe po przebadaniu zostały na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach i neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Po wykonanych czynnościach prokuratorsko-policyjnych z samochodu osobowego wydobyto kobietę przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Na czas prowadzenia działań ulica Kapitulna była zablokowana w obydwu kierunkach. Na miejscu zdarzenia pozostała policja i prokurator prowadzący dalsze czynności dochodzeniowe. Miejsce akcji zabezpieczono.

W akcji brały udział: trzy zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt, samochód ratownictwa technicznego SCRt, samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16; samochód operacyjny SOp z Komendy Miejskiej PSP we Włocławku oraz policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne. Akcja trwała 2 godziny.

fot. Jarosław Kowalczyk KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda