Wypadek - 26.08.2019W dniu 26 sierpnia 2019 roku w m. Dębowo gm. Baruchowo doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 18:23. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie samochodu osobowego i ciągnika.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję samochodu osobowego audi A4 oraz prasy new Holland, która była podczepiona do ciągnika new holland. Wszyscy uczestnicy zdarzenia o własnych siłach opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku rozpoznania ustalono, że poszkodowany jest kierowca samochodu osobowego audi ucierpiał. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (opatrzono rany głowy, lewej ręki, lewej nogi) oraz udzielono mu wsparcia psychicznego do chwili przekazania go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W związku z dolegliwościami odczuwanymi przez niego po wypadku podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala celem przeprowadzenia dalszych badań. Kierowca ciągnika nie odniósł obrażeń podczas wypadku. W samochodzie osobowym odłączono akumulator. Do chwili zabrania pojazdu osobowego z drogi (praktycznie całkowitemu zniszczeniu uległ przód pojazdu) straż pożarna wraz z policją zabezpieczały miejsce zdarzenia.

W akcji brały udział: zastęp z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 i samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 z OSP Kłotno oraz policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 2 godziny i 50 minuty.

fot. Arkadiusz Gałęzewski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda