Wypadek - 26.08.2019W dniu 26 sierpnia 2019 roku w m. Wola Dziankowska gm. Lubień Kujawski (autostrada A1) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 16:44. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie samochodu osobowego i lawety.

 

W zdarzeniu brała udział laweta iveco, na której znajdował się samochód renault trafic oraz samochód man TGL 12.250 znajdujący się w odległości ok. 50 metrów od nich. Wszyscy uczestnicy zdarzenia o własnych siłach opuścili pojazdy przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku rozpoznania ustalono, że poszkodowany jest kierowca lawety. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu iveco (opatrzono mu lewą nogę i udzielono wsparcia psychicznego do momentu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego) oraz na odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Podczas działań zablokowany był jeden pas autostrady w kierunku Gdańska na odcinku ok. 200 metrów. Na miejscu pozostała policja i służba autostradowa, które prowadziły dalsze czynności. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: zastęp z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 i samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 1/12 z OSP Lubień Kujawski oraz policja, pogotowie ratunkowe i służba autostradowa. Akcja trwała godzinę i 44 minuty.

fot. Arkadiusz Gałęzewski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda