Wypadek - 16.10.2019W dniu 16 października 2019 roku w m. Nowa Wieś gm. Włocławek doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 15:44. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochody osobowe opel astra i toyota yaris po czołowym zderzeniu. Kierująca samochodem toyota zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do wypadku. Została ona wydobyta z pojazdu przez świadków zdarzenia (wśród nich był wracający do domu zastępca dowódcy JRG nr 1), którzy rozpoczęli resuscytację kobiety, a następnie czynność tę kontynuowali przybyli na miejsce ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego wraz ze strażakami. Po 50 minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej Zespół Ratownictwa Medycznego przerwał działania, ze względu na brak nawrotu czynności życiowych. Kierująca samochodem opel, będąca w zaawansowanej ciąży, była przytomna, bez zewnętrznych urazów i znajdowała się w pojeździe pod opieką strażaków. Po przyjeździe na miejsce drugiego Zespołu Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Działania straży pożarnej polegały również na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu instalacji gazowej oraz kierowaniu na objazdy nadjeżdżające samochody. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt i samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 7/40 z OSP Kruszyn oraz policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 2 godziny i 52 minuty.

fot. Przemysław Górnicki KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda