Pozar - 19.11.2019W dniu 19 listopada 2019 roku na ul. Chemików we Włocławku doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 15:33. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastano pożar otwarty mieszkania.

 

Mieszkanie znajdowało się na drugim piętrze budynku wielorodzinnego czteropiętrowego. Działania straży pożarnej polegały na ewakuowaniu lokatorki mieszkania objętego pożarem (znajdowała się przed drzwiami mieszkania) oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu (jeden od wewnątrz, drugi od zewnątrz). Ewakuowane kobiecie udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowana została zabrana do szpitala. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzona była kontrola klatki schodowej oraz mieszkań powyżej miejsca zdarzenia - osób poszkodowanych nie stwierdzono. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do dogaszania oraz sprawdzono mieszkanie kamerą termowizyjną. W trakcie działań oddymiano mieszkanie i klatkę schodową przy pomocy wentylatora oraz przez otwarcie okien dachowych. Po oddymieniu i sprawdzeniu klatki schodowej sprowadzono z czwartego piętra pięć osób. Mieszkanie objęte pożarem, klatkę schodową oraz mieszkania znajdujące się powyżej sprawdzono na obecność tlenku węgla - brak wskazań. Następnie miejsce zdarzenia zabezpieczono i przekazano protokołem prezesowi spółdzielni mieszkaniowej. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski PSP we Włocławku.

W akcji brały udział: trzy zastępy z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32, samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR; zastęp z JRG nr 2 - samochód specjalistyczny SCD 37 (drabina mechaniczna); SLOp z KM PSP Włocławek oraz policja, pogotowie ratunkowe i straż miejska. Akcja trwała 2 godziny i 28 minut.

fot. Paweł Czarniak wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda