Wypadek - 09.01.2020W dniu 9 stycznia 2020 roku w m. Łuba gm. Włocławek (droga krajowa nr 62) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 13:29. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono czołowe zderzenie dwóch samochodów ciężarowych i samochodu dostawczego.

Samochodami ciężarowymi z przyczepami jechali tylko kierowcy, a samochodem dostawczym ze skrzynią ładunkową podróżowały dwie osoby. Samochód dostawczy był dociśnięty przez jedną z ciężarówek do bariery energochłonnej. Kierowcy samochodów ciężarowych znajdowali się poza pojazdami nie mając obrażeń. Także pasażer z samochodu dostawczego znajdował się poza pojazdem mając drobne rany głowy. Kierowca samochodu dostawczego z obrażeniami głowy i tułowia był zakleszczony w pojeździe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerowi oraz wydobyciu zakleszczonego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanych - kierowcę i pasażera - przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ich do szpitala. Kierowcy samochodów ciężarowych po przebadaniu pozostali na miejscu. Podczas prowadzania czynności przez policję zabezpieczano miejsce zdarzenia, a po ich zakończeniu miejsce zdarzenia przekazano protokołem przedstawicielowi GDDKiA.

W akcji brały udział trzy zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt, samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR oraz policja, pogotowie ratunkowe, Inspekcja Transportu Drogowego i przedstawiciele GDDKiA. Akcja trwała 3 godziny.

fot. Sławomir Jaszczak KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda