Pozar - 05.02.2020W dniu 5 lutego 2020 roku na ul. Kraszewskiego we Włocławku doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 7:14. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastano pożar mieszkania.

 

Z mieszkania, znajdującego się na parterze budynku wielorodzinnego dwukondygnacyjnego, wydobywał się dym. Lokatorzy opuścili je przed przybyciem straży. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Jeden prąd wody został poprowadzony przez klatkę schodową i podany do pokoju objętego pożarem, zaś drugi podano z zewnątrz na palące się okno i elewację budynku. Tlące się wyposażenie zostało wyrzucone z pokoju oraz dogaszone na zewnątrz mieszkania. W pomieszczeniu dokonano pomiaru przy użyciu kamery termowizyjnej, która wskazała ogniska pożaru w drewnianym stropie pomieszczenia. W celu dogaszania strażacy usunęli sufit przy użyciu sprzętu burzącego. Jednocześnie prowadzona była ewakuacja pozostałych mieszkańców budynku (5 osób dorosłych i 4 dzieci) oraz zwierząt. W trakcie działań jednej z osób ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobietę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono i oddymiono klatkę schodową oraz mieszkania znajdujące się w budynku. We wszystkich mieszkaniach dokonano pomiarów na obecność tlenku węgla - brak wskazań. Miejsce akcji zabezpieczono.

W akcji brały udział: cztery zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50, samochód specjalistyczny SCD 37 (drabina mechaniczna) i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR; zastęp z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 oraz policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne. Akcja trwała godzinę i 11 minut.

fot. wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda