czołW dniu 1 lipca 2020 roku na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku (droga krajowa nr 62) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 7:53. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono że doszło do najechania na siebie dwóch samochodów ciężarowych.

 

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego zakleszczonemu przytomnemu kierowcy. Jednocześnie trwały działania mające na celu uwolnienie go przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna został ewakuowany z pojazdu, a następnie przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przejął poszkodowanego i zaopatrzył go pod względem medycznym. Po przebadaniu został on zabrany do szpitala. Drugi kierujący nie odniósł obrażeń. W pojazdach odłączono akumulatory, plamę oleju silnikowego i hydraulicznego powstałą na skutek zdarzenia zasypano sorbentem. Sprawdzono ładunek obydwu pojazdów - nie stwierdzono zagrożenia. Podczas działań ruch na Al. Kazimierza Wielkiego (droga krajowa nr 62) w kierunku m. Lipno był zablokowany. Działania zakończono, miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział dwa zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 i samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16; oraz policja, pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 48 minut.

fot. Paweł Czarniak wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda