Oddawanie krwi (7)W dniu 22 listopada 2018 roku odbyła się akcja „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości".

 

 

 

Włocławskie służby mundurowe wspólnie z mieszkańcami oddali prawie 12 litrów krwi, za co wszystkim darczyńcom dziękujemy! Organizatorem zbiórki był Klub HDK przy włocławskiej Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Zakład Karny, Straż Miejska oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Inicjatorami wspólnego oddawania krwi, tak bardzo potrzebnej do ratowania ludzkiego życia, były wszystkie służby mundurowe z Włocławka. To właśnie funkcjonariusze niosąc pomoc przy różnego typu zdarzeniach mają świadomość jak cennym darem jest oddanie krwi innym potrzebującym.

Akcja poboru krwi odbyła w pomieszczeniach Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, gdzie klubowicze HDP przy KMP we Włocławku i pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy przygotowali dla oczekujących na pobranie cennego daru słodki poczęstunek. Poza strażakami z Komendy Miejskiej PSP we Włocławku w akcji wzięli udział policjanci i pracownicy Policji, funkcjonariusze służby więziennej, straży miejskiej oraz mieszkańcy Włocławka.

Wszyscy uczestnicy podkreślali, że wspólna inicjatywa oddawania krwi na potrzeby ratowania życia i zdrowia innej osoby będzie kontynuowana.

Źródło: KMP we Włocławku

fot. Marcin Czerwiński KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda