Slubowanie 01.2019W dniu 9 stycznia 2019 roku w świetlicy Komendy Miejskiej PSP we Włocławku odbyła się uroczysta zbiórka.

 

 

Podczas zbiórki ślubowanie złożyli nowo przyjęci do służby strażacy: str. Grzegorz Alaszkiewicz, str. Jakub Górecki, str. Patryk Płoski, str. Radosław Rosiński i str. Paweł Tuziński.

Podczas zbiórki komendant miejski PSP bryg. Robert Wiśniewski wręczył nagrody pieniężne Komendanta Głównego PSP bryg. Grzegorzowi Sadowskiemu i st.kpt. Jarosławowi Łojewskiemu.

Nagrody pieniężne Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za wyjątkową odwagę w ratowaniu życia ludzkiego w warunkach szczególnie trudnych i niebezpiecznych otrzymali asp. Kamil Bojakowski, asp. Maciej Kowalski i mł.asp. Dawid Władowski. W dniu 2 grudnia 2018 roku wracając wspólnie samochodem z zajęć w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie byli oni świadkami wypadku drogowego skutera z samochodem ciężarowym w m. Rumunki Skępskie pow. lipnowski. Natychmiast zatrzymali się i przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku mężczyznom, polegającej na założeniu opaski uciskowej i zabezpieczeniu urwanej kończyny oraz usztywnieniu złamanej kończyny, aż do momentu przyjazdu służb ratowniczych. Zabezpieczyli także miejsce zdarzenia, a po przyjeździe służb przekazali poszkodowanych Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a teren akcji zastępom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lipna.

fot. Dariusz Kuligowski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda