Pozar - 27.12.2017 (4)W dniu 27 grudnia 2017 roku na ul. Wysokiej we Włocławku doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 23:22. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar mieszkania.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że oknami z mieszkań na pierwszym piętrze wydobywa się dym. Działania straży pożarnej polegały w pierwszej kolejności na ewakuowaniu osób z mieszkania objętego pożarem. Równolegle ewakuowano lokatorów i zwierzęta z mieszkań przyległych przy użyciu drabiny przystawnej. Pożarem objęte były: pomieszczenia kuchenne, łazienka i przedpokój w mieszkaniu na pierwszej kondygnacji, gdzie podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Mieszkańców budynku sukcesywnie wyprowadzano z mieszkań i na bieżąco udzielano im pomocy medycznej. W lokalu, gdzie wybuchł pożar przebywały dwie osoby, które po wyniesieniu z budynku zostały przejęte przed Zespół Ratownictwa Medycznego, który zdecydował o konieczności przewiezienie obojga lokatorów do szpitala. Z sąsiedniego mieszkania ewakuowano cztery osoby, z których trzy, po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków w postaci tlenoterapii biernej i wsparcia psychicznego, przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przewiózł je do szpitala. W pomieszczeniu znajdującym się bezpośrednio nad miejscem objętym pożarem wyważono drzwi, aby wykluczyć obecność w nim lokatorów. Pozostała część mieszkańców po ewakuowaniu ze strefy zagrożenia nie zgłaszała żadnych dolegliwości i pozostała na miejscu przebywając na czas prowadzonych działań w autobusie podstawionym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku. Następnie prowadzono prace rozbiórkowe i dogaszano pogorzelisko wspomagając się kamerą termowizyjną. Pomieszczenia w budynku zostały przewietrzone, a następnie sprawdzone toksymetrem na obecność tlenku węgla - wskazania negatywne. Podczas akcji pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie do całego budynku. Z budynku ewakuowano łącznie 19 osób, z czego 5 osób zostało zabranych do szpitala. Po zakończonych działaniach lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Na miejscu pozostał patrol policji zabezpieczający pomieszczania przed dostępem osób trzecich. Miejsce akcji zabezpieczono.

W akcji brały udział: trzy zastępy z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 i samochód specjalistyczny SCH 38 (podnośnik), zastęp z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50, samochód operacyjny SOp z KM PSP Włocławek oraz samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 7/40 z OSP Kruszyn, policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i straż miejska. Akcja trwała godzinę i 57 minut.

fot. wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda