Wypadek - 12.02.2018 (10)W dniu 12 lutego 2018 roku w m. Pikutkowo gm. Brześć Kujawski (droga krajowa nr 62) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 9:21. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 z wjazdem na autostradę A1. Z informacji uzyskanej od policji ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyło łącznie osiem osób. Przed przybyciem straży pożarnej Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala dwie osoby z samochodu osobowego volkswagen passat. Trzy osoby z samochodu ciężarowego scania oraz kierowcy samochodów volkswagen passat i ford C-MAX nie odnieśli obrażeń i nie wymagali pomocy medycznej. W samochodzie osobowym ford znajdowała się kobieta, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej i zawroty głowy. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i wezwano drugi Zespół Ratownictwa Medycznego. Po jego przybyciu przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunięto drzwi pasażera i przekazano kobietę ratownikowi medycznemu, który po jej przebadaniu zabrał poszkodowaną do szpitala. Odłączono akumulatory w pojazdach, a służba autostradowa usunęła płyny eksploatacyjne i elementy uszkodzonych pojazdów z jezdni. Podczas prowadzonych działań ruch na skrzyżowaniu był ograniczony i kierowany przez policję oraz służbę autostradową. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: zastęp z JRG nr 1 samochód ratownictwa technicznego SCRt, zastęp z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2/16 oraz samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 1/12 z OSP Brześć Kujawski, policja, pogotowie ratunkowe i służba autostradowa. Akcja trwała godzinę i 34 minuty.

fot. Krzysztof Kiliański KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda