Wypadek - 27.03.2018 (4)W dniu 27 marca 2018 roku w m. Szpetal Górny gm. Fabianki (droga krajowa nr 67) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 6:11. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych.

 

Samochody osobowe mercedes E 200 i volkswagen T5 znajdowały się poza jezdnią. W samochodzie mercedes, który zawisnął nad przepustem drogowym, znajdowała się kierująca. Działania straży pożarnej polegały na ustabilizowaniu pojazdu za pomocą linki i rozpornic i udzieleniu kierującej kwalifikowanej pierwszej pomocy do chwili przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po jego przybyciu ewakuowano poszkodowaną z samochodu - została zabrana do szpitala. Podróżujący samochodem osobowym volkswagen nie odnieśli obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: zastęp z JRG nr 2 samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 oraz samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 3/24 z OSP Bogucin, policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 57 minut.

fot. Krzysztof Kiliański KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda