Wypadek - 07.05.2018 (3)W dniu 7 maja 2018 roku w m. Brzezie gm. Brześć Kujawski (autostrada A1) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 1:46. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie dwóch samochodów.

 

Na środku lewego pasa ruchu znajdował się samochód osobowego BMW, który uderzył w tył samochodu ciężarowego volvo z naczepą. Samochód ciężarowy stał na poboczu, około 200 m od miejsca zdarzenia) w kierunku Gdańska. W momencie dojazdu zastępu OSP Machnacz cztery osoby biorące udział w zdarzeniu (pasażerowie BMW) znajdowały się na zewnątrz pojazdu pod opieką Zespołów Ratownictwa Medycznego (po przebadaniu zostały one zabrane do szpitala). W samochodzie osobowym znajdował się zakleszczony kierowca (z uwagi na stopień zniszczenia pojazdu - brak możliwości podjęcia kwalifikowanej pierwszej pomocy przed ewakuacją). Działania straży pożarnej polegały na, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz ewakuowaniu poszkodowanego - Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon oraz na odłączeniu akumulatora i uprzątnięciu resztek powypadkowych pojazdu. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: zastęp z JRG nr 1 samochód ratownictwa technicznego SLRt oraz samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/36 z OSP Machnacz, policja, pogotowie ratunkowe i służba autostradowa. Akcja trwała 4 godziny i 22 minuty.

fot. Grzegorz Brudnowski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda