Wypadek - 10.05.2018 (7)W dniu 10 maja 2018 roku w m. Strzały gm. Kowal (autostrada A1) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 15:52. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie dwóch samochodów.

 

Samochód ciężarowy DAF (przewożący rury PCV) leżał na boku i blokował cały pas autostrady w kierunku Gdańska, a samochód osobowy BMW 330, w którym był uwięziony kierowca, stał na pasie drogi. Zespół Ratownictwa Medycznego odstąpił od działań ze względu na obrażenia uwięzionego kierowcy. Kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w karetce i po przebadaniu został zabrany do szpitala. Podczas prowadzonych działań przygotowano miejsce na lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na nitce w kierunku Gdańska. Na czas lądowania i startu śmigłowca ruch na autostradzie był wstrzymywany w obydwu kierunkach. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów, dokonaniu sorbcji rozlanego oleju oraz płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję wydobyto zmarłego kierowcę samochodu osobowego z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Służba autostradowa uprzątnęła jezdnię z pozostałości powypadkowych, a holowniki usunęły pojazdy na pobocze. W czasie prowadzenia działań ruch na autostradzie w kierunku Gdańska był wstrzymany, a policja wytyczyła objazdy. Po uprzątnięciu jezdni oraz pojazdów ruch został przywrócony jednym pasem oraz pasem awaryjnym. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: zastęp z JRG nr 2 samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 oraz samochody ratowniczo-gaśnicze GBA 2/16 i GCBA 4,3/32 z OSP Kowal, samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/25 z OSP Kłóbka, policja, pogotowie ratunkowe i służba autostradowa. Akcja trwała 4 godziny i 46 minut.

fot. Łukasz Brudnowski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda