Pozar - 29.05.2018 (2)W dniu 29 maja 2018 roku w Leśnictwie Dębice doszło do pożaru lasu. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 12:51. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar poszycia leśnego.

 

 

Po przybyciu na miejsce zastano pożar, który po rozwinięciu pierwszej linii gaśniczej przedostał się do sosnowego młodnika i przerodził się w pożar całkowity drzew. Decyzją kierującego działaniami ratowniczymi na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki. Po ich przybyciu podano 6 prądów wody na ognisko pożaru. Dodatkowo będący na miejscu leśniczy zadysponował samolot gaśniczy PZL M-18 Dromader, który wykonał dwa zrzuty wody. Podczas dogaszania pogorzeliska na miejsce przybyli pilarze, którzy wykonali przecinki drzew wokół pogorzeliska. Teren pożaru dodatkowo oborano. Miejsce akcji zabezpieczono. Spaleniu uległo 90 arów ściółki leśnej i sosnowego młodnika (wiek 22 lata).

W akcji brały udział: trzy zastępy z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GCBM 24,5/32 (cysterna) i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR, zastęp z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50, samochód operacyjny SOp z KM PSP Włocławek oraz samochody ratowniczo-gaśnicze: GCBA 5/32 z OSP Brześć Kujawski, GBA 2,5/16 z OSP Czerniewice, GCBA 4/32 z OSP Grabkowo, GCBA 4/32 z OSP Kowal, GBA 3/12 z OSP Nakonowo Stare, służba leśna, policja, straż miejska i samolot gaśniczy PZL M-18 Dromader. Akcja trwała 6 godzin i 9 minut.

fot. wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda