Wypadek - 03.06.2018 (2)W dniu 3 czerwca 2018 roku w m. Machnacz gm. Brześć Kujawski (autostrada A1) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 4:55. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono wypadek autobusu.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano autobus BOVA, który znajdował się w przydrożnym rowie na pasie autostrady w kierunku Gdańska. Pojazdem podróżowało 16 dzieci, 4 opiekunów i kierowca. Po zdarzeniu wszyscy o własnych siłach opuścili pojazd, a jedno dziecko znajdowało się pod opieką przybyłego na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po wstępnych oględzinach poszkodowany nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia. Pozostali uczestnicy wycieczki nie wymagali pomocy medycznej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku, którym przetransportowano podróżnych do pobliskiego MOP Machnacz w oczekiwaniu na autobus zastępczy. W czasie prowadzonych działań służba autostradowa wydzieliła prawy pas ruchu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów z pojazdu, wyjęciu bagaży uczestników wycieczki oraz pomoc w ich przeniesieniu do autobusu MPK. Ze względu na to, że pojazd znajdował się na trawniku poza jezdnią, zakończono działania, a na miejscu pozostał patrol Policji, który kontynuował swoje czynności oraz służba autostradowa zabezpieczająca miejsce zdarzenia.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt i samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 oraz samochody ratowniczo-gaśnicze GBA 5/32 z OSP Brześć Kujawski i GBA 3/36 z OSP Machnacz, policja, pogotowie ratunkowe i służba autostradowa. Akcja trwała godzinę i 44 minuty.

fot. Piotr Borkowski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda