Wypadek - 06.10.2018 (5)W dniu 6 października 2018 roku w m. Wolica gm. Brześć Kujawski doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 9:03. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano na drodze samochód ciężarowy volvo oraz znajdujący się na skutek zderzenia poza drogą samochód osobowy skoda fabia. W chwili dojazdu straży pożarnej kierujący samochodem ciężarowym oraz kierujący samochodem osobowym (uwięziony w pojeździe) znajdowali się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Z informacji udzielonej przez ratownika medycznego wynikało, że u uwięziona w pojeździe pasażerki samochodu osobowego stwierdzono zgon. Działania straży pożarnej polegały na ewakuowaniu kierującego samochodem osobowym ze strefy zagrożenia. Dalsze działania polegały na ewakuowaniu pasażerki z wraku pojazdu oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia z resztek pokolizyjnych. Do chwili ukończenia czynności przez policję na drodze Osięciny - Wieniec ruch pojazdów został wstrzymany. Miejsce akcji zabezpieczono. Na miejscu akcji pozostał patrol Policji celem dalszych czynności dochodzeniowych.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 1 - samochód ratownictwa technicznego SLRt i samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 oraz samochody ratowniczo-gaśnicze GBA-Rt z OSP Brześć Kujawski i GBA 3/36 z OSP Machnacz, policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 3 godziny i 6 minut.

fot. Jan Biliński KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda