Pozar - 29.01.2019W dniu 29 stycznia 2019 roku na ul. Chopina we Włocławku doszło do pożaru w budynku Poczty Polskiej. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 12:13. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w pomieszczeniu biurowym.

 

Pomieszczenia biurowe znajdowało się na pierwszym piętrze w budynku C. Całkowicie zadymione było 1. i 2. piętro. Podczas powstania pożaru, którego przypuszczalną przyczyną było przegrzanie kserokopiarki, w budynku przebywało pięć osób - wszystkie ewakuowały się samodzielnie przed przyjazdem straży. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia - jeden po klatce schodowej, a drugi przez okno z drabiny przystawnej. Po ugaszeniu pożaru oddymiono budynek przy pomocy wentylatora. Tlące się elementy wyposażenia wyrzucono na zewnątrz przez okno i dogaszono. Skontrolowano pomieszczenia na 2. piętrze budynku (do jednego nie było kluczy - wyważono drzwi) - nie stwierdzono zagrożeń. Po kontroli pomieszczeń na zawartość tlenku węgla nie stwierdzono jego obecności. Przy pomocy przyrządu pomiarowego skontrolowano także budynek biurowy przylegający do budynku, w którym był pożar. W jednym z pomieszczeń stwierdzono podwyższony poziom CO (80 ppm). Po przewietrzeniu i po ponownej kontroli nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Podczas prowadzenia działań ul. Królewiecka była zamknięta dla ruchu przez policję. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: trzy zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód specjalistyczny SCD 37 (drabina mechaniczna), samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR; zastęp z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32; samochód operacyjny SOp z KM PSP Włocławek oraz policja, pogotowie energetyczne, Straż Miejska i przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Włocławek. Akcja trwała godzinę i 26 minut.

fot. Paweł Czarniak wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda