Wypadek - 06.04.2019W dniu 6 kwietnia 2019 roku na ulicy Stodólnej we Włocławku doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 8:36. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono uderzenie samochodu osobowego w budynek mieszkalny.

 

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy audi A4, który uderzył przodem w ścianę budynku wielorodzinnego. W pojeździe znajdowała się zakleszczona kierująca (przytomna). Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kobiecie, wykonaniu dostępu do poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuowaniu jej z pojazdu i przekazaniu przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu kierująca pojazdem została zabrana do szpitala. Jednocześnie sprawdzono budynek pod kątem przebywania osób poszkodowanych z uwagi na zawalenie się ściany frontowej o powierzchni ok. 7,5 metra kw, Ustalono, że podczas uderzenia samochodu w budynek w mieszkaniu przebywała czteroosobowa rodzina, w tym dwoje dzieci. Lokatorzy nie odnieśli żadnych obrażeń, odmówili przebadania i pozostali na miejscu zdarzenia. Na podstawie informacji uzyskanej od lokatora zniszczonego mieszkania wykluczono możliwość przebywania osób postronnych pod zawaloną ścianą. W trakcie prowadzonych działań pięciu mieszkańców samodzielnie opuściło budynek. Z uwagi na niestabilność konstrukcji budowlanej na miejsce zdarzenia wezwano inspektora nadzoru budowlanego celem oceny uszkodzeń budynku. Po wizji lokalnej wydał on częściowe wyłączenie budynku z użytkowania do czasu naprawy uszkodzonej ściany i wydania decyzji administracyjnej o ponownym użytkowaniu. Rozbity pojazd został wyciągnięty z uszkodzonego budynku wyciągarką elektryczną i zabrany przez holownik. Zwisające elementy konstrukcji budynku (cegły) stwarzające zagrożenie zostały usunięte przy użyciu sprzętu burzącego. Na czas prowadzonych działań skrzyżowanie ulic Św. Antoniego i Stodólnej oraz chodnik przy budynku były wyłączone z użytkowania. Miejsce akcji zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16; zastęp z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR oraz policja, pogotowie ratunkowe i straż miejska. Akcja trwała 2 godziny i 6 minut.

fot. Piotr Wilk KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda