Pozar - 20.04.2019W dniu 20 kwietnia 2019 roku w m. Mostki gm. Włocławek doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 10:47. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar budynku jednorodzinnego.

 

Palił się dach i wnętrze budynku murowanego, jednoizbowego, o drewnianej konstrukcji dachu pokrytego papą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ogień wychodził przez okno i drzwi. Z informacji uzyskanych od sąsiada wynikało, że w środku może ktoś przebywać oraz że przed budynkiem była drewniana przybudówka, która uległa całkowitemu spaleniu przed przybyciem straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty powietrzne i linię gaśniczą przystąpili do przeszukania budynku. Zaraz za wejściem zlokalizowano osobę poszkodowaną leżącą na podłodze. Ewakuowano ją na zewnątrz, oceniono parametry życiowe i przystąpiono do resuscytacji. Równocześnie podawano dwa prądy wody na palący się budynek. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego ratownik medyczny stwierdził zgon poszkodowanego. Następnie dokonano częściowej rozbiórki drewnianej konstrukcji budynku. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział cztery zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50, samochód specjalistyczny SCD-37 (drabina mechaniczna), samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR oraz samochody ratowniczo-gaśnicze GBA 2,1/16 z OSP Smólnik i GBA 3,2/16 z OSP Dąb Polski, policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała godzinę i 47 minut.

fot. Mariusz Bladoszewski KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda