Pozar - 08.06.2019W dniu 8 czerwca 2019 roku na ul. Kilińskiego we Włocławku doszło do pożaru w budynku Sądu Okręgowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 16:21. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia otrzymano informację o zadziałaniu czujki na poddaszu.

O fakcie zadziałania czujki na poddaszu budynku "E" Sądu Okręgowego poinformował pracownik ochrony. Działania straży pożarnej polegały na przeprowadzeniu rozpoznania wraz z pracownikiem ochrony, wskazanych przez centralę sygnalizacyjną pomieszczeń. Podczas otwierania tych pomieszczeń nie stwierdzono zagrożenia, jednak na korytarzu wyczuwalny był zapach dymu. Dodatkowo sprawdzono nieużytkowe poddasze. Po otwarciu włazu strychowego stwierdzono duże zadymienie. Dokonano odłączenia energii elektrycznej w budynku oraz otwarto klapy dymowe. W pierwszej fazie widoczne ognisko pożaru stłumiono gaśnicą proszkową, następnie podano jeden prąd wody w natarciu na palące się ocieplenie i konstrukcję dachu. W czasie dojazdu sił i środków podano drugi prąd wody z podnośnika przez otwór wykonany w poszyciu dachowym. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono poddasze. Sprawdzono pomieszczenia administracyjno-biurowe w całym budynku na obecność tlenku węgla - zagrożenia nie stwierdzono. Podczas działań ulica Wojska Polskiego wraz z przyległymi chodnikami została zamknięta, a teren akcji wygrodzono taśmą ostrzegawczą. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol policji prowadzący swoje czynności. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 1 - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA5/32 i samochód specjalistyczny SCH 38 (podnośnik hydrauliczny), dwa zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16 i samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 oraz policja. Akcja trwała 2 godziny i 25 minut.

fot. wloclawek.naszemiasto.pl

⇐ COFNIJ

Pogoda