Wypadek - 11.06.2019W dniu 11 czerwca 2019 roku w m. Warząchewka Polska gm. Włocławek (droga krajowa nr 91) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 13:29. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono czołowe zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym.

Na miejscu zdarzenia samochód dostawczy Renault Master i samochód osobowy volkswagen golf znajdowały się na prawym pasie ruchu w kierunku Łodzi. Na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pierwszej pomocy kierującej samochodem osobowym. Kierujący samochodem dostawczym znajdował się poza pojazdem, był przytomny i nie miał widocznych obrażeń. Pierwszej pomocy udzielił mu przybyły na miejsce akcji drugi Zespół Ratownictwa Medycznego i po przebadaniu przetransportował do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Ruch w trakcie działań był całkowicie zablokowany. Po stwierdzeniu zgonu kierującej samochodem osobowym czynności prowadziła policja oraz prokurator. W dalszej części działania straży pożarnej polegały na wydobyciu zwłok poza pojazd przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie jeden pas jezdni został udrożniony - ruch odbywał się wahadłowo. Miejsce zdarzenia zabezpieczono do momentu przybycia holowników. Na miejscu pozostała policja oraz służba GDDKiA prowadząc swoje czynności.

W akcji brały udział: trzy zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratowniczo-gaśniczy GBAPr-Rt 2/16 i samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRR; samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 4/32 z OSP Kowal oraz policja, pogotowie ratunkowe i służba GDDKiA. Akcja trwała 3 godziny i 2 minuty.

fot. Damian Boniecki KM PSP Włocławek

⇐ COFNIJ

Pogoda